כל ישראל חברים ......

אליאנס בימי קורונה

כל כך הרבה נכתב, מתנגן, מצולם, מופת בימים אלה, ימי הקורונה.

אנו מרבות להימצא בקשר כמובן עם צוותי ההוראה והחינוך שלנו, וניתן לראות ,כי כולם שואפים להיות בכל זמן ובכל מקום, גם אם אלה הפכו פתאום להיות על- זמניים ובמיוחד על- מקומיים.

באליאנס שלנו אנו מתרגשים לראות הלכה למעשה, כי משבר הוא אכן הזדמנות- הזדמנות ללמידה משמעותית מסוג אחר, להתעניינות אמיתית בזולת, לשילוב ידיים ככלי הכרחי להתקדמות ולהיות צומת לכל כך הרבה סימני שאלה.

לא אחת מנסה הצוות שלנו להפוך סימני שאלה לסימני קריאה, וגם אם הייתה מעט הלמות לב, קיימת הרגשה של : "אנו יחד, והשלם הוא אכן יותר מסכום חלקיו"

צוות המחנכים שלנו גם הפעם נכון לצאת מהקופסא, תרתי משמע- הן מהקופסא הרעיונית והן מהקופסא, קרי אותו ריבוע מוכר בקבוצת הזום, לעבר שיעורים מאוד מגוונים, שיחות עם הורים, שיתוף מיידי בכל רעיון שהצליח, התייחסות מהירה לכל צורך שעלה- לעיתים מורים, שצריכים לג'נגל בין ילדיהם הפרטיים שלהם לבין ילדי הכיתה, וזאת כשהם מודאגים באופן טבעי מהוריהם המבוגרים, שלא ניתן להגיע אליהם, המשך במזכירות שיוזמות רעיונות ליותר שיתוף, יותר יחד, יועצת, שקשובה להם, והם קשובים לה, ואיך אפשר ללא הצל"ח, שמצליח לאגם את צרכי בית הספר כולו בבחינת שלם, שהוא הרבה יותר מסכום חלקיו.

לא אחת אנו מרגישות, שאנו ממש בתוך ביקורי בית, כאלה שמאפשרים לאחל לתלמידים בוקר טוב והנאה מלגימת השוקו, בעוד האב מאחור מנפנף למחנכת נפנוף של עידוד ואהדה.

כשעודדנו ילדים להפוך לימון ללימונדה, קיבלנו רעיונות מקסימים, וכמו שתמיד ידענו, הם הרבה, אבל הרבה יותר מיוחדים, ואכן- התלמיד עלה על רבו, גם הפעם.

חשוב לנו להמשיך ולייחל לחוסן רגשי שחשוב מאוד למציאות הנוכחית.

אנו בטוחות, כי כישראלים נכונים להיות יחד משמעותי , אלה עבור אלה, נצלח גם הפעם, ונדע ימים טובים יותר מאלה, יפים יותר מאלה בעת הקורונה ולדעתנו, אף מחוזקים בתובנות, שצמחו בדיוק מהעת הנוכחית.

היה ויש למי מכם שאלה, רעיון, הצעה או התלבטות- נשמח להיות לעזר.

בברכה,

מיכל גל והנהלת בית הספר

כניסה למערכת