דיפלומטיה

דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית בשפה האנגלית

Inquire. Engage. Inspire

על המגמה: 

מגמה בין תחומית וחדשנית זאת נלמדת בשפה האנגלית, שפת הדיפלומטיה והתקשורת הבינלאומית. באמצעות טכנולוגיות המאה ה- 21  ולמידה חווייתית בכיתות , ירחיבו ויעמיקו התלמידים את ידיעותיהם בתחומי דעת שונים. הם ילמדו על היבטים מדיניים, חברתיים ותרבותיים הקשורים לעולמם.  שימוש מושכל במקורות ידע, פיתוח חשיבה ביקורתית והמעורבות החברתית בפורומים ומפגשים מקוונים עם תלמידים ממקומות שונים בארץ ובעולם, הם חלק בלתי נפרד מן הלימודים 

למי מיועדת המגמה? 

רק לתלמידים הלומדים ונבחנים באנגלית כמקצוע חובה ברמת 5 יח"ל. היא מתאימה לתלמידים בעלי עניין וסקרנות אשר רוצים להכיר ולדון בנושאים אשר מאתגרים את עולמנו היום  בתחומי ידע שונים: מדע, יחסים בינלאומיים, תקשורת המונית, אתיקה, תרבות וחברה.

למה כדאי ללמוד במגמה? 

תלמידים שיבחרו מקצוע זה יפתחו  מיומנויות לתפקד כמנהיגים באמצעות אנגלית ברמה גבוהה. לימודים אלה יעצימו את התלמידים ויעודדו אותם להתחבר עם אנשים מתרבויות שונות ובעלי דעות שונות בצורה דיפלומטית.

מה כוללים הלימודים?

 450 שעות לימוד. 

לימודי הבסיס, "מיומנויות התקשורת", יתחילו בכתה י' ויימשכו עד סוף כתה י"ב- 270 שעות לימוד. בחינת בגרות חיצונית (3 יח"ל) תתקיים בכיתה י"ב. התכנים הלימודיים יתמקדו בדיפלומטיה, רב-תרבותיות, כוחו של סיפור, מסרים סמויים במדיה, התבוננות באקטואליה, יחסים בינלאומיים, דיונים מודרכים, חברתיים וסביבתיים, דוברות, סגנונות מנהיגות, בניית צוותים וניהולם.

בכיתות י"א-י"ב ילמדו פרק הרחבה אחד: 180 שעות נוספות – ניהול סכסוכים ויישובם. בסוף י"ב תתקיים הערכה בית ספרית (2 יח"ל).

בפרק זה התלמידים יגלו את מגוון הגורמים העומדים בבסיסו של סכסוך וכיצד לנסח מחדש את הסוגיות, לדון, ליישב סכסוך וליישם תהליכי קבלת-החלטות המבוססים על אמון והסכמה, שקיפות ומטרות משותפות. בנוסף ללימוד תיאוריות ומקרי מבחן, ישתתפו התלמידים בפעילות עם קהל בפורומים ציבוריים שונים מחוץ לבית הספר ושם יישמו את הידע שרכשו. 

תנאי קבלה:

  • בוגרי כיתות ט' שלומדים בהקבצה א' עם ציון של 80 לפחות.
  • מבחן ידע כללי בשפה האנגלית.
  • ראיון אישי באנגלית.  

כניסה למערכת