הם חזרו מגרמניה ....חוויה מצויינת....

ביום חמישי חזרנו, רנת אתר ואני, עם 11 ילדים מקסימים משכבת יא' מגרמניה.

במילה אחת ניתן לסכם את החוויה כמצוינת, אבל בכל זאת אפרט..

ב 16/12 יצאנו בטיסת בוקר מוקדמת כאשר יעדנו הסופי הינו עיר קטנה בשם הרקסהיים בדרום-מערב גרמניה. במהלך שבוע התארחנו אצל משפחות מקומיות (אשר את ילדיהם אירחנו אצלנו לפני כשלושה חודשים) וטיילנו במקומות שונים באזור, ביניהם הערים לנדאו, מיינץ, וורמס והיידלברג, שטרסבורג בצרפת, היער השחור ופארק אירופה ועוד. המארחים הגרמנים יצאו מגדרם על מנת לספק לכולנו חוויה נעימה וחמה. הילדים נקשרו מאד למשפחות והרגישו ממש "בבית".

ב 23/12 נפרדנו (חלקנו בדמעות) מהמשפחות ונסענו לברלין לעוד שלושה ימים. בהדרכתו המסורה של סטפן, שמקפיד בקנאות לקיים את חילופי המשלחות הללו כבר כ 10 שנים. סיירנו בברלין שהיתה מקושטת כולה לכבוד חג המולד באורות וצבעים מרהיבים. ביקרנו ברייכסטאג, שער ברנדנבורג (שם גם הדלקנו נרות חנוכה עם אנשי חב"ד), האנדרטה לזכר היהודים שנרצחו בשואה, האנדרטה לזכר הצוענים, סוני סנטר, האתר בו שרפו הנאצים ספרים, האיצטדיון האולימפי, מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור, ראינו חלקים מחומת ברלין, צ'ק פוינט צ'רלי, אין ספור שווקים של חג המולד, וקינחנו במופע של ה Blue Man Berlin. בודאי שיש עוד אתרים שאיני זוכרת כעת – ברלין היא עיר מרתקת עם המון היסטוריה, ארכיטקטורה של ישן בצד חדש ואפשר לטייל בה עוד ימים רבים. 

הילדים התנהגו למופת, האוירה היתה טובה לאורך כל הטיול, ולמרות האינטנסיביות וכובד האחריות, רנת ואני נהננו מאד!! 

זה הזמן להודות לך, רנת, על שותפות מלאה, הרבה צחוק, הנאה וכיף גדול. תודה גדולה גם לרינה בן נתן שתמיד נמצאת שם מאחורי הקלעים ודואגת שהכל יתבצע בדיוק כמו שצריך. להנהלת ביה"ס, מיכל וורד, על העזרה לפני ובמהלך – ההתעניינות והדאגה. תודה רבה לחיה ונירית שסייעו לי המון בכל הביורוקרטיה והטופסולוגיה שלפני… 

יעל

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות