משלחות באליאנס

משלחת להרקסהיים בגרמניה

שיתוף הפעולה בין ביה"ס התיכון "פמינה" בעיר הרקסהיים בגרמניה ובין אליאנס קיים כבר 15 שנים, כאשר מי שהתחילה אותו ומתחזקת אותו כל השנים היא רינה בן נתן. כל שנה מגיעה אלינו משלחת של תלמידים ומורים בהובלתו של סטפן אנטס (אוהב ישראל מושבע) לתקופה של כשבועיים. במשך כשבוע המשלחת מטיילת בארץ, ובשבוע הנותר מתארחת בחיפה בבתי תלמידים ומורים. בהמשך השנה, אותם תלמידים שאירחו נוסעים לגרמניה, לתקופה של כ 10 ימים, מתארחים בבתיהם של התלמידים והמורים הגרמנים, מטיילים באזור הרקסהיים עם גיחות לצרפת ואוסטריה, ומקנחים בביקור של מספר ימים בברלין או מינכן. במסגרת המשלחת, תלמידינו לומדים רבות על אורך החיים בגרמניה, בעיקר בקרב בני נוער כמוהם. כמו כן, מתמקדים בקהילות היהודיות בגרמניה, בעבר ובהווה, ומבקרים במרכזים יהודיים בערים השונות. הקשר שנוצר בין בני הנוער הישראלים והגרמנים מוצלח מאד וחלקם אף שומרים עליו גם שנים רבות לאחר מכן.

השנה ביקרנו בגרמניה בתקופת חג המולד, וזה היה ערך מוסף נפלא לביקור. הקישוטים, האווירה החגיגית ואירועים שונים הקשורים לחג הוסיפו רבות לחוויה הכללית.

מומלץ מאד למי שמעוניין להכיר בני נוער ממדינה אחרת, ויכול לייצג את ביה"ס שלנו, ואת המדינה בכלל, בכבוד!

משלחת לברמן בגרמניה 

ביה"ס שלנו מקיים כבר שנים רבות קשר אמיץ עם בית הספר "לינקס דר ויזר" בעיר "ברמן" בגרמניה- עיר תאומה לחיפה.

במהלך השנים יצרנו מסורת של "אורחים ומתארחים" – כל תלמיד ישראלי מארח תלמיד גרמני ולאחר מכן מתארח אצלו.

התלמידים הגרמנים מגיעים לחיפה לחמישה ימים, במהלכם הם מסיירים בחיפה וסביבותיה ובשעות אחה"צ הם מתלווים אל הישראלים חברי המשלחת לפעילויות השגרתיות ולבילויים שונים.

הנסיעה לגרמניה כוללת סיורים בעיר ברלין- לומדים אודות ההיסטוריה של העיר, ועל החיים בעיר לפני נפילת החומה, על יהודי גרמניה בעבר ובהווה, ועל אמנות רחוב בברלין. משתתפים בתפילה בביה"כ הגדול בעיר.הולכים הרבה, לומדים המון, אוכלים וצוחקים.

בברמן מקבלים את פנינו בסבר פנים יפות ובהרבה אהבה והשקעה. יחד עם המארחים הגרמנים מבקרים במחנה ריכוז, בפרלמנט ובעיריית ברמן, מסיירים בבית הספר ומשתתפים בשיעורים, ולפעמים גםדוהרים ברכבות הרים ובמתקנים מסמרי שיער ב"היידה פארק".

הקשר עם העיר ברמן ועם ביה"ס "לינקס דר ויזר", הינו קשר ארוך שנים . בזכות הקשר המיוחד הזה עם בית הספר ובזכות הסיוע של עיריית ברמן,  מתאפשר לתלמידים שלנו וגם לתלמידים הגרמנים מסע של חוויות מיוחדות ומעשירות, הרחבת אופקים והפחתת דעות קדומות.

כניסה למערכת