מסע שכבת יוד 2019

 

שבנו  ממסע שנתי של שכבת י' עייפים אך מרוצים.

במשך שלושה ימים טיילנו ברמת הגולן עם מזג אויר נפלא שקיבלנו בהזמנה מיוחדת, מרבדי עשב ירוקים ופרחים בשלל צבעים. היה פשוט נוף מושלם!!!! הכנרת ומפל הג'ילבון השלימו את התמונה הפסטורלית.

הילדים המתוקים של שכבת י' התנהגו נהדר, שיתפו פעולה וסייעו אחד לשני במעברי המים ובירידות התלולות. גם השובבים שהפריעו לנו לישון בלילה הראשון, נרדמו די מהר בלילה השני… 

את היום השלישי לטיול התחלנו באנדרטת אסון המסוקים שם אחרי ההדרכות, קיימנו טקס קצר ומרגש ביותר. משם המשכנו לתצפית מרהיבה על הגולן. לאחר מכן השכבה התפצלה לחמש קבוצות מעורבות וכל קבוצה נסעה לבקר במקום אחר ברמה, להכיר צורות התיישבות מגוונות. קבוצה אחת נסעה לבוקעתה להיפגש עם נוער דרוזי, שם הם נהנו ממופע פולקלור (בהשתתפותם..), מכיבוד ולמדו על אורח החיים של הדרוזים ברמה. קבוצה שניה נסעה לקיבוץ אורטל ללמוד על אורח החיים והאידאולוגיה הקיבוצית כמו שהיה פעם.. לפני שרוב הקיבוצים הופרטו. קבוצה שלישית נסעה לישוב אבני איתן למרכז מורשת של מפוני גוש קטיף שם קיבלו הסבר על הפינוי וההתישבות מחדש. קבוצה רביעית נסעה למכינה קדם צבאית בקיבוץ מיצר שם שתי בנות מכינה הסבירו להם מה זו מכינה ועשו להם סיור במקום. קבוצה חמישית נסעה לישוב אלוני הבשן להיפגש עם אם ששכלה את בנה במבצע צוק איתן לפני כחמש שנים ובוחרת להנציח את זכרו דרך הצגה שבה היא נכנסת לדמותו של בנה ומספרת את סיפור חייו. 

 

כניסה למערכת