סיום מחצית א'

ביום שישי , תלמידי בית הספר אליאנס סיימו מחצית א'. לכבוד האירוע  מועצות התלמידים חטיבה ותיכון בשיתוף ועד ההורים ערכו הפסקה פעילה 

מה היה בתכנית? מוזיקה טובה, חלוקת משפטי מוטיבציה, ממתקים והרבה מצב רוח טוב. 

מועצת התלמידים בירכה את כלל המורים לרגל סיום המחצית ומאחלת לכולנו המשך מוצלח!

סיום מחצית א'  -מנכ"לית בית הספר גב' מיכל גל כתבה לכל הצוות החינוכי בבית הספר

ביום שישי האחרון סיימנו את המחצית הראשונה באווירה חגיגית, מרגשת ומעוטרת בתפאורה, אותה הותירו לנו תלמידי ומחנכי שכבה ט' (תודה לכם).

כל שכבה התארגנה לקראת היום וציינה אתו באופן המתאים המאפיין אותה. הנה כמה דוגמאות: בחטיבה התקיימו כינוסים שכבתיים. שכבה ח' התכבדה וכיבדה את תלמידי  "הביט של אליאנס, שהופיעו בפעם הראשונה והפתיעו את כולם ביצירות המוסיקליות, שיצרו במהלך החודשים האחרונים.  שכבה י' סכמו בפעילות חברתית ובארוחת בוקר שכבתית….

הייתה זאת בהחלט תקופה מאתגרת ביותר, בה נדרשנו לעשות מעל ומעבר. עשינו זאת בשקדנות, במקצועיות, בנתינה ואכפתיות  גדולה. תקופה  שהתאפיינה בעשייה חינוכית ענפה, בה שילבנו פעילויות לימודיות לצד פעילויות חברתיות.

במחצית זאת התקיימו  מסיבות חורפיות בסגנונות שונים, שהיוו חלק מפעילויות הגיבוש השכבתיות. מספר שכבות יצאו לטיולים שנתיים וחזרו בתחושת התעלות של ממש.

 אני מקבלת כל כך הרבה שבחים על תלמידינו והצוותים החינוכיים המלווים ואני מתמלאת בגאווה גדולה, בטיולים, במוזיאונים, בלשכת הגיוס, במופעים… פשוט עונג גדול!

 כלל תלמידי בית הספר  צפו במופע "נופל וקם" (מבצע של ממש) המוטו המרכזי בו – פיתוח תחושת היכולת והעצמה אישית. תלמידי התיכון צפו באופן מודרך בסרט "שרוכים", שעוסק בקבלת השונה. לפני שבועיים השתתפו תלמידי שכבה י' במשפט בינלאומי בנושא: זכויות האדם, במשפט חשוב ארוך ומייגע זה, השתתפו מיטב השופטים, סנגורים וקטגוריים מבתי המשפט הבינלאומיים  והייתה לנו הזכות להיות, לחוות ולייצג את ביה"ס.

תקופה מאתגרת, בה נאלצנו להתמודד עם שביתה ששיבשה את לוחות המבחנים, ההכנות למיצ"בים ואילצה אותנו לדחות את מועד סיום המחצית. לשמחתי, השנה רוב רובם של המורים והמחנכים עמדו בלו"ז שהצבנו להזנת נתוני המשו"ב , מה שסייע למחנכים, לרכזים ולהנהלה להגיע לרגע הנפקת התעודות בזמן. הצלחנו לבדוק ולהגיב לטעויות בזמן וללא לחץ מיותר.

ומה לפנינו?

ובכן, מחצית מאתגרת לא פחות, בה נשאף להמשיך ולשפר את האקלים הבית ספרי בכך שנמשיך לראות כל תלמיד ולקדם אותו לעבר שיפור הישגיו ומיצוי יכולותיו.  נחתור יחד לעבר המתכונות, הבגרויות והמיצ"בים העומדים בפתח (זאת במידה ולא יורו לנו אחרת) כל זאת לצד המשך יישום התוכנית החברתית-ערכית, טיולים שנתיים שנותר, ימי שדרה שבשגרה, מופעים נוספים שתוכננו, פעילויות של מועצות התלמידים, ימי זיכרון, חגים וסיומות…..

 אסיים בברכת מחצית שנייה מוצלחת והמשך עשייה חינוכית מיטבית לכולנו

מיכל גל.

 

 

כניסה למערכת